Рецепт мазі з підмору бджіл
На основі підмору бджіл, який неминуче є на будь-якій пасіці, я готую універсальну мазь від "всіх хвороб". У цій статті ви знайдете простий рецепт, який передається в сім'ях бджолярів з покоління до покоління.
Рецепт мазі з бджолиного підмору
Для приготування 120 г мазі нам знадобиться:
- Бджолиний підмор - 10 г
- Оливкова олія 100 мл
- Прополіс 10 г
- Бджолиний віск - 25 г
Основна діюча речовина в мазі це бджолина отрута, яка залишається у висушених тільцях бджіл. Він знижує запалення та діє як сильний знеболюючий засіб. Відомо, що на його основі готують багато лікарських кремів та мазей від радикуліту, остеохондрозу, артриту. Також крім отрути в хітиновому покритті бджіл є велика кількість мікроелементів та корисних речовин.
Для приготування мазі краще використовувати оливкову олію, яка має свої корисні властивості і здатна без сліду вбиратися в шкіру людини. Але без проблем можна використати і звичайну соняшникову.
Прополіс це унікальний продукт життєдіяльності бджіл, який має неповторні властивості на його основі, роблять лікувальні настойки та мазі. А в цьому випадку прополіс збільшує ефективність мазі на підморі.
Віск необхідний для створення потрібної для мазі консистенції. Змінюючи кількість воску ми можемо робити мазь або рідкішою або густішою.
Приготування мазі з підмору
Для початку потрібно підготувати підмор. Для цього загиблих бджіл потрібно добре просушити, а потім подрібнити в кавомолці або іншими доступними способами - у ступці, бленкером і т.д. Варто зазначити, що порошок із бджолиного підмору має дуже специфічний запах, який посилюється під час приготування витяжки, але майже пропадає у готовому продукті.
Прополіс також потрібно подрібнити. Для цього його потрібно сильно охолодити або заморозити у холодильнику, а потім натерти на дрібну тертку.
Далі заливаємо 10 г порошку з підмору та 10 г прополісу 100 мл оливкової олії і на повільному вогні доводимо до кипіння. Кип'ятимо помішуючи 15 хвилин.
Після цього витяжку необхідно процідити через складену в 3-4 шари марлю та додати підготовлений віск – 25 г. Помішуючи дочекатися повного розчинення воску. Якщо температури недостатньо, знову підігріти.
Після цього перелити в баночку для зберігання та залишити застигати.
Рецепт передбачає мінімальну порцію. Для більшої кількості, всі компоненти необхідно пропорційно збільшити.
Мазь можна використовувати відразу після охолодження.
Використання мазі на підморі бджіл
У повсякденному житті я використовую мазь, щоб зняти подразнення та свербіння при укусах бджіл. Обробляю подряпини та невеликі опіки на шкірі. Розтираю проблемні місця після кочівлі пасіки, щоб зняти симптоми крепатури або розтягнення.
У народній медицині мазь використовують для лікування суглобів, екземи, псоріази, тромбофлебіту, варикозного розширення вен. І це далеко не повний перелік.
Ось такий нескладний рецепт цієї чудо-мазі, доступний для приготування в домашніх умовах. Всім здоров'я!